AKTUALNOŚCI


STRESZCZENIE WALNEGO ZEBRANIA STOWARZYSZENIA INTRA

 Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia odbyło się 17.11 o godz. 17:00 w Hotelu Gromada w Warszawie. Zebranie trwało 5.5h. Zarząd i poszczególne Komisje streściły swoje działania i osiągnięcia z czasu kadencji w następujących obszarach:

– Seminarium Naukowe

– organizacja spotkań dla członków Stowarzyszenia

– Zarządzanie finansami Stowarzyszenia

– Działania w ramach Polskiej Rady Psychoterapii

– Działania w zakresie certyfikacji

– RODO

– Współpraca międzynarodowa

Po zaprezentowaniu sprawozdania z działalności, zarząd otrzymał absolutorium.

W ramach spotkania odbyło się głosowanie nad nową nazwą Stowarzyszenia. Najwięcej głosów uzyskała poniższa propozycja: 

„Polskie Stowarzyszenie Humanistyczno-Doświadczeniowe” – nazwa na tyle szeroka by objęła nie tylko terapeutów, ale także trenerów, edukatorów i superwizorów.

 

Kolejnym punktem Zgromadzenia był wybór nowych członków Zarządu Stowarzyszenia i poszczególnych komisji.

Drogą głosowania, w skład nowych władz weszły następujące osoby:

Zarząd:

Katarzyna Świeczkowska

Joanna Płatek

Dorota Ozdemir

Mariusz Kibart

Anna Raczkiewicz

Karolina Isio-Kurpińska

Monika Naumowska

 

Komisja Etyki:

Justyna Kotowska

Bogdan Osóbka-Zieliński

Iwona Oleksiuk-Toboła

Krzysztof Zalewski

Agnieszka Kucińska

 

Komisja Rewizyjna:

Magdalena Ostapiuk

Ewa Michniewicz

Magdalena Jankowska-Makowska

Anna Jedlińska-Paliga

Anna Gradkowska

Na koniec jeszcze został podjęty pod głosowanie wniosek o możliwość przeprowadzania walnych zebrań również w formie online. Wniosek został przyjęty większością głosów.

Zebranie zakończyło się dyskusją Zarządu z członkami Stowarzyszenia, wysłuchaniem próśb oraz uwag dotyczących działalności Stowarzyszenia.


 

Zarząd Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej Stowarzyszenie Intra zwołuje Zwyczajne Walne Zebranie członków w dniu 17 listopada  2024 r. o godz. 17.00 w I terminie i o godz. 17.30 w II terminie.

Szczegóły dotyczące zebrania znajdziecie Państwo w mailu z dnia 16.10.2024 r.

Dzieci, które trafiły do Polski w wyniku wojny w Ukrainie, odczuwają nie tylko strach i stres, ale też ogromne poczucie winy. Podczas terapii dowiadujemy się o przemocy, odrzuceniu i samookaleczeniach — mówią terapeutki pracujące w Przystani Świętego Mikołaja. 

Oświadczenie w sprawie Konsultanta Krajowego w dziedzinie psychoterapia 

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy, 

z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość o nominacji Pani Renaty Mizerskiej na stanowisko Konsultanta Krajowego w dziedzinie psychoterapia. Podobne reakcje na ten wybór, zadowolenia, woli współpracy i gratulacji, dochodziły do nas z różnych stron naszego środowiska. Niestety część organizacji psychoterapeutycznych reprezentujących lub sympatyzujących ze środowiskiem związanym z Terapią Poznawczą i Behawioralną w sposób brutalny podważyła ten wybór. Petycja zainicjowana przez to środowisko przetoczyła się przez Internet rozpętując dyskusję na najniższym z możliwych poziomów. Padały kłamstwa, dwalucje, manipulacje pod adresem samej Pani Renaty Mierskiej ale też podważające inne niż CBT, nurty psychoterapeutyczne oraz wobec działań Polskiej Rady Psychoterapii, której Członkiem jest nasze Stowarzyszenie. Z całą stanowczością sprzeciwiamy się takim postawom i wypowiedziom. Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w tym sprzeciwie. Nie pozostawajmy bierni wobec agresji, hejtu.

Deklarujemy nasze pełne poparcie dla kandydatury Pani Renaty Mizerskiej, to poparcie wyraziliśmy też w liście przesłanym do Pani Minister Zdrowia Izabeli Leszczyny. Zachęcamy również Państwa do przesyłania listów poparcia dla Kandydatury Pani Renaty Mizerskiej na adres mailowy kancelarii Ministerstwa Zdrowia – kancelaria@mz.gov.pl.

Wzór listu do pobrania znajduje się tutaj. 

Przedstawiamy stanowisko w tej sprawie dr Krzysztofa Jedlińskiego, współtwórcy Polskiej Rady Psychoterapii, psychoterapeuty, superwizora, nauczyciela zawodu, psychiatry, Przewodniczący Komisji Etyki Stowarzyszenia Intra

„Polska Rada Psychoterapii od początku dążyła do tego, by w sposób inkluzywny włączać w swoje ramy wszystkie nurty psychoterapii. Jeśli PRP nie reprezentuje wszystkich stowarzyszeń, to wyłącznie dlatego, że niektóre, kierując się swoimi partykularnymi interesami, widziały większą korzyść w byciu na zewnątrz. Jest to zresztą ciąg dalszy lobbystycznych tendencji, które były zmorą w początkowym okresie działania Rady.
Dlatego warto podkreślić, że te środowiska po prostu rozbijają jedność i współpracę psychoterapeutów.
Z dumą powiem, że terapeuci humanistyczni nie mieli i nie mają tendencji ekskluzywistycznych i dlatego z wielką ulgą przyjąłem nominację Renaty Mizerskiej, nie dlatego, że „nasza”, ale dlatego, że jestem spokojny, że pod jej „rządami” terapeuci poznawczo-behawioralni, psychodynamiczni, psychoanalitycy i inni będą mogli czuć się bezpiecznie i swobodnie rozwijać swoje potencjały. Wiem też, że minister wręczając nominację podkreślił s t y l prowadzenia negocjacji przez Renatę.
Reasumując, sam fakt (poparty przecież przez poparcie środowiska zdeterminowanego do współpracy) predestynuje ją do funkcji.”

Zarząd Stowarzyszenia Intra 

 

Асоціація «Інтра» пропонує безкоштовну психологічну допомогу дітям та підліткам до 26 років:

психотерапія
кризове втручання
психологічні консультації

Stowarzyszenie Intra oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży do 26 roku życia:

psychoterapia
interwencja kryzysowa
konsultacje psychologiczne